Menu

2014 André Vergauwen Cup

Group Date Time Team A Score A Team B Score B
Group A 25/04/2014 11:15 CID Casa Murcia Getafe 103 Leopards de Guyenne Bordeaux 56
Group A 25/04/2014 11:15 OETTINGER RSB Team Thüringen 88 Besiktas Jimnastic Club 67
Group B 25/04/2014 13:30 RGK UoW Sporting club Rhinos 65 A.S.D. Polisportiva Nordest 44
Group B 25/04/2014 13:30 Roller Bulls Sankt Vith 64 Beit Halochem Tel Aviv 76
Group A 25/04/2014 18:00 Besiktas Jimnastic Club 82 CID Casa Murcia Getafe 59
Group A 25/04/2014 18:00 Leopards de Guyenne Bordeaux 34 OETTINGER RSB Team Thüringen 100
Group B 25/04/2014 20:15 Beit Halochem Tel Aviv 52 RGK UoW Sporting club Rhinos 56
Group B 25/04/2014 20:15 A.S.D. Polisportiva Nordest 39 Roller Bulls Sankt Vith 68
             
Group A 26/04/2014 9:30 OETTINGER RSB Team Thüringen 75 CID Casa Murcia Getafe 59
Group A 26/04/2014 9:30 Besiktas Jimnastic Club 76 Leopards de Guyenne Bordeaux 74
Group B 26/04/2014 11:45 Roller Bulls Sankt Vith 69 RGK UoW Sporting club Rhinos 65
Group B 26/04/2014 11:45 Beit Halochem Tel Aviv 62 A.S.D. Polisportiva Nordest 57

 

  Classification: Group A             
P Team G W L P/F P/C Points
1 OETTINGER RSB Team Thüringen 3 3 0 263 160 6
2 Besiktas Jimnastic Club 3 2 1 225 221 5
3 CID Casa Murcia Getafe 3 1 2 221 213 4
4 Leopards de Guyenne Bordeaux 3 0 3 164 279 3
                
  Classification: Group B             
P Team G W L P/F P/C Points
1 Beit Halochem Tel Aviv 3 2 1 190 177 5
2 RGK UoW Sporting club Rhinos 3 2 1 186 165 5
3 Roller Bulls Sankt Vith 3 2 1 201 180 5
4 A.S.D. Polisportiva Nordest 3 0 3 140 195 3

 

Cross over 26/04/2014 16:00 CID Casa Murcia Getafe 56 A.S.D. Polisportiva Nordest 60
Cross over 26/04/2014 16:00 Roller Bulls Sankt Vith 73 Leopards de Guyenne Bordeaux 66
Cross over 26/04/2014 18:15 OETTINGER RSB Team Thüringen 88 RGK UoW Sporting club Rhinos 49
Cross over 26/04/2014 18:15 Beit Halochem Tel Aviv 63 Besiktas Jimnastic Club 80

7th-8th place 27/04/2014 9:00 Leopards de Guyenne Bordeaux 47 CID Casa Murcia Getafe 81
5th-6th place 27/04/2014 11:15 A.S.D. Polisportiva Nordest 62 Roller Bulls Sankt Vith 63
3rd-4th place 27/04/2014 10:00 RGK UoW Sporting club Rhinos 67 Beit Halochem Tel Aviv 80
1st-2nd place 27/04/2014 12:15 Besiktas Jimnastic Club 67 OETTINGER RSB Team Thüringen 88